Forum Forum Studentów Wydziału Radia i Telewizji Strona Główna Forum Studentów Wydziału Radia i Telewizji
Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co to za dział?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Studentów Wydziału Radia i Telewizji Strona Główna -> STREFA OTWARTA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RzezniK
Administrator
Administrator


Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 303

PostWysłany: Wto Mar 17, 2009 20:52    Temat postu: Co to za dział? Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

Dział ten powstał, aby osoby zainteresowane studiowaniem na Wydziale Radia i Telewizji znalazły odpowiedzi na frapujące ich pytania.

Czy jest fajnie?
Czy jest trudno?
Jak się dostać?
Czy tu biją?
Czy tu się pali?
Czy są fajne dziewczyny?
Czy faceci są tak zajebiści jak o nich mówią?

I inne tego typu Very Happy

Strefa otwarta więc dostęp mają niezarejestrowani użytkownicy!!!

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Wto Mar 17, 2009 20:52    Temat postu:

Powrót do góry
ptasiek_hihi
Kapral
Kapral


Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 144

PostWysłany: Sro Mar 18, 2009 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam niezarejestrowanych Very Happy

odpowiedzi:
1. ujdzie, ujdzie, tylko gdyby nie ci którzy nazywają się studentami
2. ojjj tak
3. zbyt skomplikowane by objaśniać...
4. nikt się nie skarżył jak do tej pory, więc nie wiem
5. tak
6. hmm....yyyy..ależ oczywiście
7. bez dwóch zdań

tak, więc....

ZAPRASZAMY :pppp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
flafik
Sierżant
Sierżant


Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 296
Skąd: Jaworzno :)

PostWysłany: Sro Mar 18, 2009 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja też dodam coś od Siebie Smile (tak szczerze) Razz

1. Dla niektórych to poprostu jedna wielka impreza Very HappyVery HappyVery Happy nawet w szkolnych ubikacjach Razz
2. Chyba wszędzie jest
3. Wystarczy trochę szczęścia
4. EEEE nie spotkałam się Smile No chyba, że Julka znowu do nas zawita Razz (dla wtajemniczonych)
5. Oj Pali się Pali ("Siemasz kwiatuszku prezentujesz się konkretnie") Very Happy
6. Są zajebiste Very Happy
7. Nie wiem nie słyszałam Very HappyVery HappyVery Happy
_________________
Kamilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ulcia
Porucznik


Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 434

PostWysłany: Czw Mar 19, 2009 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

małe sprostowanie Smile to ma być dział nie dla nas, ale dla ludzi, którzy chcą STAĆ się studentami WriTV, tak więc nie powinniśmy odstraszć już od samego początku...


U nas jest bardzo miło, nie jest trudno się dostać, nikt tu nie pije alkoholu ani nie pali... Modlimy się przed każdym wykładem Razz chyba trochę przesadziła...

Pozdrooo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
gość
Gość





PostWysłany: Czw Mar 19, 2009 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to już trochę wiadomo, ale nadal poza tymi
RzezniK napisał:
Czy jest fajnie?
Czy jest trudno?
Jak się dostać?
Czy tu biją?
Czy tu się pali?
Czy są fajne dziewczyny?
Czy faceci są tak zajebiści jak o nich mówią?

mam jeszcze trochę pytań:
1. Jak wygląda egzamin na Organizację Produkcji, jaki zasób wiedzy trzeba mieć, co koniecznie wiedzieć, z czego się tylko orientować? - bo "Egzamin ustny: Wiedza o filmie i mediach." to dosyć obszerne pojęcie
2. Czy trudno się dostać, za którym razem się dostaliście, czy przyszliście od razu po szkole ponadgimnazjalnej czy studiowaliście już gdzieś, podobnie jak to się robi, żeby dostać się do Łodzi?
3. Czy wydział stawia też na praktykę, czy macie do czynienia z jakimiś produkcjami, etiudami, bądź może też już pracujecie na jakichś planach, czy też uzasadnione są plotki, że nic się nie robi bo wykładowców ciągle nie ma?
4. Jak z pracą po studiach, czy opłaca w ogóle się iść na studia do Katowic, czy orientujecie się może jak wygląda to w porównaniu z Łodzią i czy lepsze studia czy może studium w jakiejś prywatnej szkółce?
5. Czy ktoś z was ciągnie jednocześnie drugi kierunek, bądź też jakieś studium np. z montażu czy operatorki, np w Warszawie i czy można przy tym jeszcze znaleźć czas na imprezy i takie tam?
6. Jak rozumiane są "predyspozycje zawodowe" sprawdzane podczas egzaminu i czy nie jest czasem tak, że dostają się ludzie, którzy mają znajomości w branży?
7. Ponieważ podtytuł w nazwie forum ogranicza się tylko do OPFiT, to pewnie nie ma wśród was studentów realizacji obrazu ale może macie wśród swoich znajomych kogoś kto tam studiuje i orientujecie się jak jest tam z dostaniem się, studiowaniem oraz jakimi prawami tam się rządzą egzaminy?
Z góry dziękuję jeżeli ktoś był na tyle cierpliwy i chociaż doszedł tu ale takie informacje są mi potrzebne, a do tej pory słyszałem rozbieżne opinie, dlatego uznałem, że chyba najlepiej spytać samych studentów Wink
Powrót do góry
izek
Sierżant
Sierżant


Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 295
Skąd: Cracow city

PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 06:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy jest tu ktos z dziennych bo to chyba do nich pytania Wink ja sie nei podejmuje bo jeszcze zle powiem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
flafik
Sierżant
Sierżant


Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 296
Skąd: Jaworzno :)

PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi gościu!!
Strasznie ciężkie pytania zadajesz Very Happy Spróbuje ci pomóc, mam nadzieję, że będziesz usatysfakcjonowany moją odpowiedzią chociaż trochę Smile
1. Nasz rocznik i mówie tu o zaocznych nie mial egzaminu, ponieważ zmieściliśmy się w "normie" liczby studentów. Z tego co ja wiem to jeżeli zgłosi sie ponad 100 osób to wtedy robią egzaminy. Nas było 98 Smile Wymienie tutaj pare pytań które się przewijają przez egzaminy
a) Zadania i Skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
b) Podaj tytuły kilku znanych ci spektakli teatru telewizji. Który z nich zrobil na tobie największe wrażenie i dlaczego.
c) Wymień znane ci programy tv poświęcone filmom i wydarzeniom filmowym.
d) Wymień dostrzegalne dla Ciebie różnice między polityką programową telewizji publicznej i stacji komercyjnych
e) Co rozumiesz pod pojęciem : multimedia, mass media, tabloid, billboard, wideoklip
f) Na czym polega sponsoring telewizyjny i czym się różni od klasycznej reklamy tv
g) Dokonaj umownej periodyzacji dziejów kina po II wojnie światowej i podaj przyklłady filmów zrealizowanych w kolejnych okresach oraz nazwiska twórców
h) Wymień nazwiska polskich twórców filmowych pracujących stale za granią. Podaj tytuły niektórych ich zagranicznych filmów.
i) Co wiesz na temat czarnego kina amerykańskiego
j) Wymień znane ci festiwale filmowe
k) Radzieckie kino rewolucyjne, Socrealizm w kinie polskim, ekspresjonizm w kinie niemieckim, surrealizm w filmie
l) I oczywiście dorobki ludzi: Andrzej Munk, Krzysztof Zanussi, Jan Jakub Kolski, Krzysztof Kieślowski, Federico Fellini, Sergiusz Eisenstein, Ingmar Bergman i pewnie jeszcze paru.

To tyle w czym ja moge pomóc Smile
_________________
Kamilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ptasiek_hihi
Kapral
Kapral


Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 144

PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny GOŚCIU Smile

aby być konkretnym i zwięzłym oraz oszczędzić sobie czasu i pracy (bo tego teoretycznie powinniśmy się uczyć na tym wydziale) nalegam aby określić:
JAKI KIERUNEK STUDIÓW CIĘ INTERESUJE???

ewentualnie:
JAKI TRYB STUDIÓW CIĘ INTERESUJE??? (jeśli interesuje Cię OPFiTv)


Pownieważ flafik dużo napisała i nie wiadomo czy potrzebnie...bo też mi się wydaje że Twoje pytania są, że tak powiem, na poziomie dziennym Razz

A z tego co wiem nasza znajomość ze stacjonarmymi jest bliska 0
pzdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gość
Gość





PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje pytania odnosiły się głównie do OPFiTv chociaż oczywiście o wiele bardziej interesuje mnie realizacja obrazu, ale zdaję sobie sprawę z ilości chętnych na 8 miejsc na roku, stąd też pytania odnosiły w głównej mierze do OPFiTV

Jestem zainteresowany opiniami zarówno o dziennych jak i o zaocznych.
Powrót do góry
izek
Sierżant
Sierżant


Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 295
Skąd: Cracow city

PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja odpowiem na pytanie czy jest ciezko... NIE.. jak dla mnie trudnosc wynika z tego ze na studiach zaocznych albo dodatkow sie pracuje albo ciagnie drugi kierunek i to niestety stoi na przeszkodzie... nie mamy czasu albo z wiadomych przyczyn nie chce sie nam uczyc.. bo sama ilosc materialu do przyswojenia badz jej temat nie jest trudny(sa wyjatki)... sam fakt ze jako egzamin trzeba napisac prace na wybrany temat i na wyznaczona ilosc stron (zazwyczaj nei wiecej niz 10 i do napisania w domu z ksiazek internetu badz innego) jest po prostu smieszna... i nie pisze tego prymuska tylko osoba ktora stypendium nie ma i ktora ma lenia... wiec ja bym nie wierzyla w slowa ze jest trudno bo latwiejsze studia ciezko znalesc.. to sie tyczy zaocznych na dziennych moze ich bardziej cisna..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ptasiek_hihi
Kapral
Kapral


Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 144

PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem tak:
dostać się na OPFiTv w trybie niestacjonarnym jest bardzo łatwo Smile można powiedzieć że przyjmują "jak leci", ogólnie to przyjmują do 90 osób ale jak będzie trochę więcej to szanowna p. Doktorowicz na pewno nie będzie miała nic przeciwko Smile ale oczywiście należy spełniać minimalne kryteria które pozwalają na przyjęcie takiego "delikwenta" na wydział (kryterium niestety nie pamiętam ale miłe panie w dziekanacie zapewne Ci je przedstawią)

oczywiście można również skorzystać z opcji studiów stacjonarnych OPFiTv - wiem tylko że jest egzamin ale co na nim jest to nie wiem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
izek
Sierżant
Sierżant


Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 295
Skąd: Cracow city

PostWysłany: Sro Mar 25, 2009 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ehhh chyba ten dzial nie ma przyszlosci jak go tak zasmiecaja.. trzeba cos z tym zrobic
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ptasiek_hihi
Kapral
Kapral


Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 144

PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 09:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, zgadzam się, jestem za
_________________
można? można.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
flafik
Sierżant
Sierżant


Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 296
Skąd: Jaworzno :)

PostWysłany: Sob Mar 28, 2009 08:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś do jasnej cholery mógłby zrobić z tymi innymi "tematami" w tym dziale?? Bo zaczyna mi to działać na nerwy. Jak można upominać kogoś żeby nie pisał posta pod postem, bo to szpeci forum i jest niekulturalne?? A może zostawiać jakieś badziewia?? Nie żebym się wzburzyła czy coś w tym stylu, ale taka jest moja opinia Smile
_________________
Kamilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RzezniK
Administrator
Administrator


Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 303

PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Usunięte. Tak się dzieje gdy dział jest dostępny bez rejestracji niestety.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Pon Mar 30, 2009 15:40    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Studentów Wydziału Radia i Telewizji Strona Główna -> STREFA OTWARTA Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Studentów Wydziału Radia i Telewizji  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group